Orzeł
Wybierz język - en Wybierz język - ru
A A A

Aktualności

drukuj drukuj

Jakub Bil w Komitecie Innowacyjności w Architekturze

07-04-2017

Dr inż.arch. Jakub Bil z Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych reprezentuje Krakowską Akademię w ogólnopolskim Konkursie Innowacje w Architekturze, jako członek Komitetu Innowacyjności w skład którego wchodzą przedstawiciele 25 wydziałów architektury z całej Polski.
Członkowie Komitetu Innowacyjności wyróżniają się znaczącymi dokonaniami w działalności dydaktycznej i projektowej, a także cieszą dużym uznaniem wśród studentów.
W ramach całorocznego wydarzenia, 19 maja 2017 w Krakowie odbędą się warsztaty dla studentów współprowadzone przez arch. Fernando Menis'a.

Zaprojektuj Muzeum Architektury i Design z Fernando Menisem!
Ruszył nabór na warsztaty studenckie, które poprowadzi światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis! Dwadzieścia najciekawszych projektów zostanie zaprezentowanych na wystawie powarsztatowej w dawnym Hotelu Cracovia podczas otwarcia Nocy Muzeów w Krakowie.
Zadanie warsztatowe będzie polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia na Muzeum Architektury i Designu do funkcji oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. W ramach opracowania uczestnik będzie zobowiązany do odręcznego przygotowania maksimum czterech plansz w formacie B4 (zapewniamy materiały papiernicze). Do udziału w warsztatach zapraszamy studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach, a także młodych architektów (do 30 roku życia).

Dwadzieścia najciekawszych prac zrealizowanych w trakcie spotkania zostanie zaprezentowanych na wystawie powarsztatowej w dawnym hotelu Cracovia (Kraków, ul. Focha 1) podczas otwarcia Nocy Muzeów 19 maja 2017 roku. Warsztaty poprowadzą hiszpański architekt Fernando Menis oraz Jakub S. Bil z Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego i Marek Cyunel z Politechniki Krakowskiej. Ponadto przedstawiciel Aluprof, partnera warsztatów zaprezentuje innowacyjne rozwiązania firmy.

Organizator: miesięcznik „Architektura-murator”
Temat: Adaptacja budynku dawnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu jako oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie
Miejsce: Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24
Termin: 19 maja 2017, w godz. 9:30-14:30
Prowadzący: Fernando Menis
Współprowadzący: Jakub S. Bil, Marek Cyunel
Partner: Aluprof

Wystawa powarsztatowa: Hotel Cracovia, Kraków, ul. Focha 1 (otwarcie w Noc Muzeów)
Partner wystawy: Muzeum Narodowe w Krakowie
Zgłoszenia: www.innowacjewarchitekturze.pl/#warsztaty/więcej na:
architektura.muratorplus.pl

Pełna lista Aktualności

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. B 013

mgr Agata Bień - Krawiec, mgr Maciej Banach

tel. 12 252 46 02

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito