Orzeł
A A A

Biuro Prasowe

drukuj drukuj

Inauguracja roku akademickiego 2020/21 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

09-10-2020

Pierwsze doktoraty honoris causa KAAFM dla Profesorów Jacka Majchrowskiego i Jerzego Buzka

Uroczystym posiedzeniem Senatu, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zainaugurowała dziś w Teatrze im. Juliusza Słowackiego 21 rok akademicki.

Z okazji jubileuszu dwudziestolecia uczelni przyznano pierwsze doktoraty honoris causa. Uhonorowani zostali profesorowie Jacek Majchrowski, pomysłodawca i współzałożyciel uczelni oraz Jerzy Buzek.  Człowiek mądrego kompromisu i człowiek dialogu – takimi słowami laudatorzy scharakteryzowali pierwszych doktorów honoris causa Krakowskiej Akademii. Profesor Jan Widacki podkreślił zasługi profesora Jacka Majchrowskiego pełniącego funkcję prezydenta Krakowa od 2002 roku, a więc piątą kadencję, jego działalność samorządową i osiągnięcia naukowe. Z kolei profesor Marek S. Szczepański zwrócił uwagę na determinację profesora Jerzego Buzka, który stojąc na czele rządu w latach 1997 – 2001 wprowadził konieczne, ale trudne reformy, zawsze otwarty i gotów do rozmowy z drugim człowiekiem.

Krakowska Akademia jest największą niepubliczną uczelnią w Małopolsce. W tym roku kształcić się tu będzie dziewięć i pół tysiąca studentów.

 

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito