Orzeł
A A A

Biuro Prasowe

drukuj drukuj

Rekrutacja na studia w Krakowskiej Akademii trwa!

13-06-2019

 

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przygotowała ciekawą ofertę na rok akademicki 2019/20. Proponujemy 22 kierunki studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich od prawa począwszy, poprzez administrację, psychologię, pedagogikę, architekturę, zarządzanie, finanse i rachunkowość, informatykę i ekonometrię, dziennikarstwo i komunikację społeczną, organizacje produkcji filmowej i telewizyjnej, bezpieczeństwo wewnętrzne i narodowe, po kierunek lekarski i inne kierunki medyczne: pielęgniarstwo, fizjoterapię, ratownictwo medyczne, dietetykę oraz kosmetologię. Tak szeroka oferta powoduje, że każdy znajdzie interesującą propozycję edukacyjną.

W związku z dużym zainteresowaniem studiami w języku angielskim trwa rekrutacja do II edycji bezpłatnych studiów współfinansowanych ze środków UE - Menagement oraz Film and TV Production Menagement.

W tym roku w ofercie znajdują się finansowane przez UE studia projektowe przygotowujące specjalistów w zawodach poszukiwanych na rynku: projektowanie gier i aplikacji VR na kierunku informatyka i ekonometria, zarządzanie projektami na kierunku zarządzanie oraz siły i służby specjalne na bezpieczeństwie narodowym.

Proponujemy ciekawe ścieżki specjalizacyjne dające pogłębioną wiedzę specjalistyczną w ramach studiowanych kierunków. I tak studenci bezpieczeństwa narodowego mogą wybrać zarządzanie bezpieczeństwem i obronnością, edukację dla bezpieczeństwa, zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, policję w systemie bezpieczeństwa publicznego.  Studenci prawa mogą się specjalizować w kryminologii. Studiujący filologię mogą wybrać English in Business lub

English/Polish and Polish/English Translation. Kierunek informatyka i ekonometria proponuje informatykę stosowaną, E-biznes oraz grafikę komputerową i techniki internetowe. Pedagogika resocjalizacyjna z elementami kryminologii oraz kreator działań społecznych w biznesie to ścieżki specjalizacyjne dostępne na pedagogice. Studenci stosunków międzynarodowych mogą się specjalizować w handlu zagranicznym, logistyce międzynarodowej, współczesnej dyplomacji, oraz prowadzonych w j. angielskim International Business, International Relations and Cultural Diplomacy, International Tourism. Turystyka i rekreacja oferuje hotelarstwo i przemysł spotkań oraz gospodarkę turystyczną, a zarządzanie - marketing i zarządzanie firmą

Liczymy na duże zainteresowanie kierunkami medycznymi. Podobnie jak w ubiegłym roku oferujemy 200 miejsc na kierunku lekarskim (po 100 na studiach w językach polskim i angielskim). W tym roku oddaliśmy do użytku nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej wyposażone w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta i sprzęt medyczny oraz system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych – projekt sfinansowany przez Unię Europejską. Centrum służy kształceniu przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. W przyszłym roku powstanie nowoczesne Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w którym metodami symulacji medycznej kształcić się będą także studenci kierunku lekarskiego.

Warto w tym miejscu wspomnieć że Wydział Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM posiada notyfikacją unijną dającą uznawalność dyplomu w krajach UE.

Ciekawie przedstawia się oferta studiów podyplomowych. Największym powodzeniem cieszą się: akademia menedżera, audyt wewnętrzny, Business English, psycho-logopedia, taktyka przesłuchania i wykorzystania badań poligraficznych, zdrowie publiczne, logopedia, neurologopedia z elementami tyflologopedii, rynek sztuki i antyków, Translating non-literary texts (tłumaczenie tekstów nie-literackich). Rekomendujemy tegoroczną nowość - Inspektor Ochrony Danych. Centrum Studiów Podyplomowych organizuje także kursy i szkolenia, wśród których warto zarekomendować moduły: specjalizacja w zakresie organizacji pomocy społecznej, dzieło sztuki jako dobro inwestycyjne, historia fotografii. Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do połowy września.

 

 

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito