Orzeł
A A A

Biuro Prasowe

drukuj drukuj

Nasze studentki pielęgniarstwa zwyciężczyniami ogólnopolskich zawodów Symulacji Medycznej SIM CHALLENGE 2019. Gratulujemy!

06-06-2019
Zdjęcie: Paulina Kurleto
K. Harmasz, A. Joniec, W....

 

W składzie drużyny walczyły Katarzyna Harmasz, Aleksandra Joniec oraz Wiktoria Szabat z 3 roku pielęgniarstwa, pracujące pod opieką magister Pauliny Kurleto.

                    

W zawodach które odbyły się w dniach 4-5 czerwca w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie wzięło udział 8 zespołów składających się ze studentów kierunku pielęgniarstwo.

 

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy mieli do wykonania 4 zadania. Pierwsze zadanie polegało na założeniu zgłębnika żołądkowego oraz podaniu leków pacjentowi neurologicznemu, w drugim uczestnicy musieli się zmierzyć z podaniem leków dożylnych oraz rozpoznaniem stanu zapalnego kaniuli dożylnej. W trzecim zadaniu należało przyjąć pacjenta na izbie przyjęć. Ostatnia konkurencja polegała na wykonaniu krótkich procedur na czas.

Po obradach sędziowskich wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału - Kraków i Koszalin. Podczas finałowych rozgrywek następnego dnia, drużyny miały do wykonania dwa zadania. Pierwsze dotyczyło pacjenta pediatrycznego z odrą, a drugie pacjenta z hipoglikemią któremu towarzyszyła osoba agresywna. Po naradzie sędziów, pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Krakowa.

 

Studentki biorące udział w zawodach są uczestnikami projektu  „Centrum Symulacji Medycznej - modelowe środowisko kształcenia praktycznego studentów na kierunku Pielęgniarstwo Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego”, którego celem jest poprawa jakości kształcenia praktycznego studentów pielęgniarstwa. Od września studentki uczą się w Centrum Symulacji Medycznej i mają okazję brać udział w zajęciach symulacyjnych. Symulacja medyczna to nowy sposób patrzenia na edukację medyczną, ta innowacyjna metoda kształcenia, jak widać po wynikach zawodów, została przez naszych studentów zaakceptowana i przynosi wymierne efekty.

 

 

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito