Orzeł
A A A

Biuro Prasowe

drukuj drukuj

Dzień Ukrainy w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

08-05-2018

 

24 kwietnia 2018 r. był w Krakowskiej Akademii Dniem Ukrainy. Wydarzenie, zorganizowane wspólnie z Konsulatem Generalnym Ukrainy w Krakowie z udziałem p. Olega Mandiuka Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie, rozpoczęło uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni podczas którego Rektor KAAFM prof. zw. dr hab. Jerzy Malec odebrał przyznany mu 31 października 2017 roku doktorat honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. G.S. Skovorody w Charkowie. 

W części artystycznej studenci i zaproszeni goście mieli okazję spotkać się z popularną prezenterką telewizyjną, jurorką programu „Ukraina ma talent” Slavą Frolovą, która własnym przykładem zachęcała młodych ludzi do podążania za marzeniami. Wydarzenie zakończył spektakl wg powieści Mykoły Gogola „Noc przed Kupałą”, w którym swój talent pokazali artyści z Ludowego Amatorskiego Teatru Młodzieżowego „Dzerkało” popularyzującego sztukę i kulturę Ukrainy.

W Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego studiuje dwa tysiące Ukraińców.  To najliczniejsza studencka społeczność ukraińska w Krakowie. Wydarzenia takie jak Dzień Ukrainy są dobrym sposobem na integrację studentów z różnych krajów i kultur.

 

Pełna lista Aktualności
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito