Orzeł
A A A

doc. dr inż. arch. Maria Katarzyna Banasik-Petri

drukuj drukuj
doc. dr inż. arch. Maria Katarzyna Banasik-Petri
Architekt, nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w roku 1995, stopień doktora uzyskała w roku 2001 w ramach programu Tempus Phare organizowanego we współpracy uniwersytetów w Wenecji, Sewilli i Las Palmas.

W latach 1996 - 2002 stypendystka i uczestniczka warsztatów i seminariów architektoniczych organizowanych m.in. przy współpracy z uniwersytetami Universitario di Architettura di Venezia oraz Bauhaus-Universität Weimar. W latach 2002 - 2004 praca badawczo–naukowa w projektach 5. Programu Ramowego Unii Europejskiej  Re–Urban i Le–Notre realizowanych na Politechnice Krakowskiej. Od 2004 prowadzi własne biuro architektoniczne.

 

Autorka i współautorka wielu koncepcji, projektów i realizacji architektonicznych. Swoją pasję do architektury rozwija na polu praktyki zawodowej jak i na poszerzaniu swoich zainteresowań naukowo – badawczych skupiając się na zagadnieniach szeroko pojętej rewitalizacji przestrzeni miejskich. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich i Małopolskiej Izby Architektów.
 

wstecz
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito