Wybierz język - en Wybierz język - ru

Intensywny kurs języka polskiego dla obcokrajowców

INTENSYWNY KURS JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW

wrzesień 2017

Intensywny kurs języka polskiego jako obcego prowadzony jest na poziomie B1 i B2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Kurs obejmuje realizację jednego pełnego poziomu zaawansowania (wg CEFR). Uczestnicy rozpoczynający kurs, których poziom określony został na podstawie testu plasującego jako pełne A2, ukończą go na poziomie B1; Uczestnicy rozpoczynający kurs na poziomie B1, ukończą go na poziomie B2.

UWAGA! NA KURS NIE SĄ PRZYJMOWANE OSOBY ZE ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA POLSKIEGO NA POZIOMIE NIŻSZYM NIŻ A2!

W celu określenia poziomu swoich umiejętności językowych należy wykonać test plasujący. Jeżeli z testu Kandydat uzyska mniej punktów niż 30 to znaczy, że jego umiejętności są niewystarczające aby poradzić sobie na kursie na poziomie B1.

Opis kursu:

• Termin: 1 - 28  września  2017 r.
  • Liczba godzin dydaktycznych: 120 (1 godzina dydaktyczna = 45 minut)
  • Czas trwania kursu: 4 tygodnie, 5 dni w tygodniu po 6 godzin dziennie
  • Cena kursu:
  • 1200 PLN od Kandydata na studia w Krakowskiej Akademii;
  • 1600 PLN od pozostałych osób;
  • UWAGA! Wszyscy Kandydaci na kurs wpłacają kwotę 1600 PLN; po rozpoczęciu studiów organizator kursu przeleje 400 PLN na indywidualne konto studenta w Krakowskiej Akademii
  • Grupy: 10 – 12 osób

Cena obejmuje:

• test plasujący na początku kursu,
  • zajęcia kursowe,
  • podręcznik,
  • inne materiały dydaktyczne,
  • testy sprawdzające,
  • świadectwo potwierdzające ukończenie kursu oraz
  • w przypadku grup realizujących poziom B2, egzamin certyfikujący.

Kandydaci, którzy zdadzą egzamin certyfikujący na poziomie B2 otrzymają certyfikat KTE dokumentujący znajomość języka polskiego jako obcego na poziomie B2.

Posiadanie certyfikatu zwalnia studentów z obowiązku uczestniczenia w zajęciach języka polskiego akademickiego objętego planem studiów.

Uczestnicy kursu mogą skorzystać z zakwaterowania w akademiku (organizacja we własnym zakresie):

Akademik ATOL ul.Grochowa 17, tel +48 12 662 68 50

ZAPISY NA KURS

W celu zapisania się na kurs należy wykonać następujące czynności:

1. zapoznać się z informacjami dot. kursu (powyżej);
  2. wykonać samodzielnie test plasujący, sprawdzić swoje odpowiedzi z kluczem; jeżeli wynik testu to 30 punktów lub więcej, to znaczy, że możesz zapisać się na kurs;
  3. wypełnić formularz zgłoszeniowy;
  4. dokonać opłaty za kurs: 1600 PLN (UWAGA! Cena kursu dla osób przyjętych na studia w Krakowskiej Akademii wynosi 1200 PLN - po rozpoczęciu studiów KTE przeleje 400 PLN na indywidualne konto studenta KA; cena dla pozostałych kandydatów wynosi 1600 PLN); numer konta i dane do przelewu;
  5. przesłać 1) formularz, 2) skan paszportu i 3) potwierdzenie wpłaty drogą elektroniczną na adres: asendur@afm.edu.pl ;
  6. po uzyskaniu e-mailowej informacji potwierdzającej zapisanie na listę kursantów,

- kandydaci na studia w KA dokonują rejestracji on-line na studia oraz zgłaszają się do Działu Rekrutacji z kompletem dokumentów. Wykaz potrzebnych dokumentów do złożenia przez kandydata na studia: na stronie Rekrutacji

- osoby, które nie planują studiować w KA – patrz: punkt 7

1. odebrać w Dziale Rekrutacji KA zaświadczenie niezbędne do ubiegania się o wizę wystawione przez organizatora kursu; w przypadku braku możliwości odbioru osobistego, prosimy o podanie dokładnego adresu do przesyłki lub wyznaczenie pełnomocnika do jego odbioru.

UWAGA!

Zapisy na kurs trwają do 21 lipca 2017 r.

Studium Języków Obcych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
bud. A, pokój 117