Wydział Nauk o Bezpieczeństwie

Ogólne informacje dotyczące egzaminu dyplomowego obowiązujące na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie

Warunkiem ukończenia studiów i uzyskania tytułu licencjata lub magistra jest zdanie egzaminu dyplomowego oraz przygotowanie i obrona pracy dyplomowej.

Warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest:

  • uzyskanie wszystkich wymaganych egzaminów, zaliczeń i praktyk przewidzianych w programie studiów,
  • uzyskanie oceny przynajmniej dostatecznej z wykonanej pracy dyplomowej,
  • uregulowanie wszystkich zobowiązań finansowych wobec Uczelni oraz zwrócenie dokumentów stanowiących jej własność (np. książki z Biblioteki)
  • złożenie w Dziekanacie wszystkich wymaganych dokumentów w terminie co najmniej 14 dni roboczych przed wyznaczoną datą egzaminu dyplomowego.

Student zobowiązany jest do uczestnictwa w seminariach dyplomowych prowadzonych na Wydziale przez Promotorów zgodnie z rozkładem zajęć. Odbywają się one indywidualnie lub w grupach. Efektem końcowym wszystkich seminariów dyplomowych jest przesłanie Promotorowi (w terminie do końca sesji poprawkowej ostatniego semestru nauki) gotowej pracy dyplomowej celem jej zatwierdzenia i przekazania do dalszego procedowania. 

Egzamin dyplomowy odbywa się przed Komisją Egzaminacyjną, w skład której wchodzi przewodniczący oraz promotor i recenzent. Przewodniczących Komisji egzaminów dyplomowych powołuje Dziekan Wydziału.Terminy egzaminów ustala Dziekan Wydziału; odbywają się one po zakończeniu zajęć dydaktycznych w dwóch turach: wiosennej i zimowej. Egzamin dyplomowy jest egzaminem ustnym. Obejmuje on obronę pracy dyplomowej oraz zagadnienia wchodzące w zakres przedmiotu dyplomowania zgodny z ukończonym kierunkiem studiów. Z przebiegu egzaminu dyplomowego sporządza się protokół obejmujący w szczególności: treść zadawanych pytań, oceny z udzielonych odpowiedzi, ocenę końcową egzaminu dyplomowego, ocenę pracy, a także końcowy wynik studiów. Ocena z egzaminu jest liczona jako średnia arytmetyczna ocen za trzy poszczególne pytania, zaokrąglona zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie studiów. W przypadku uzyskania na egzaminie dyplomowym oceny niedostatecznej, albo nieusprawiedliwionego nie przystąpienia do egzaminu w ustalonym terminie, Dziekan Wydziału wyznacza termin egzaminu poprawkowego. Egzamin poprawkowy może się odbyć nie wcześniej niż przed upływem 1 miesiąca i nie później niż po upływie 3 miesięcy od daty pierwszego egzaminu. W przypadku oceny niedostatecznej z egzaminu dyplomowego w terminie poprawkowym, student zostaje skreślony z listy studentów. W razie uzyskania ocen bardzo dobrych z pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego oraz ostatecznego wyniku studiów przekraczającego 4,60 Komisja egzaminacyjna na wniosek Promotora może wystąpić do Rektora o przyznanie absolwentowi wyróżnienia. Przyznanie wyróżnienia odnotowuje się w suplemencie do dyplomu.

Ukończenie studiów następuje po złożeniu egzaminu dyplomowego z wynikiem co najmniej dostatecznym. Absolwent uzyskuje właściwy dla kierunku tytuł oraz dyplom ukończenia studiów. Absolwenci studiów pierwszego stopnia mają prawo do posiadania legitymacji studenckiej do dnia 31 października roku ukończenia studiów. Po upływie tego terminu student zwraca legitymację studencką do dziekanatu. Studenci studiów magisterskich zwracają legitymację studencką do dziekanatu w dniu złożenia egzaminu dyplomowego. W terminie 30 dni od dnia złożenia egzaminu dyplomowego Uczelnia sporządza i wydaje absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami i dwoma suplementami do dyplomu.

Na wniosek absolwenta Uczelnia wydaje dodatkowy odpis dyplomu w tłumaczeniu na jeden z następujących języków obcych: angielski. Za wydanie dodatkowego odpisu dyplomu lub suplementu w tłumaczeniu na język obcy pobierana jest opłata w wysokości 40,00 zł. Wniosek o wydanie dyplomu i suplementu do dyplomu w języku obcym absolwent powinien złożyć w terminie 30 dni od dnia złożenia egzaminu dyplomowego. Dyplom ukończenia studiów może zostać wydany absolwentowi lub na jego wniosek upoważnionej osobie (upoważnienie powinno zawierać potwierdzenie autentyczności podpisu osoby upoważniającej, dokonane w szczególności przez Uczelnię lub notariusza) do rąk własnych.

Wytyczne dotyczące składania prac dyplomowych

Egzamin dyplomowy obejmuje obronę pracy dyplomowej oraz odpowiedź na zagadnienia wchodzące w zakres przedmiotu dyplomowania. Wymogi formalne jakie powinna spełniać praca dyplomowa określa Zarządzenie Rektora Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Nr 2/2015 z dnia 4 lutego 2015 r. w sprawie szczegółowych zasad składania przez studentów pracy dyplomowej. Każdy student jest zobowiązany złożyć pracę dyplomową w terminie do końca sesji egzaminacyjnej poprawkowej przypadającej w ostatnim semestrze studiów (tj. semestr 6 studiów I stopnia oraz semestr 3 w przypadku studiów II stopnia). Celem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego student przesyła Promotorowi:  

  • pracę dyplomową w wersji elektronicznej (zgraną w jednym egzemplarzu na płycie CD, DVD lub pendrive w formacie pdf). Praca w wersji elektronicznej powinna zostać zapisana z zachowaniem wymogów edytorskich tj. czcionka 12p Times New Roman, interlinia 1,5) oraz z uwzględnieniem pierwszej strony (tytułowej), która powinna być zgodna z obowiązującym wzorem. UWAGA: strona tytułowa nie posiada numeracji stron, a pierwszy numer strony to 2 i pojawia się w Spisie treści.

W dziekanacie Student składa następujące dokumenty: 

  • oświadczenie Autora o samodzielnym napisaniu pracy dyplomowej. Oświadczenie nie stanowi część pracy dyplomowej  ponieważ stanowi ono odzielny dokument dołączany przez studenta do pozostałych dokumentów. W przypadku pracy dyplomowej w wersji elektronicznej na płytę wgrywamy tylko pracę dyplomową (bez oświadczenia).
  • kartę obiegową – potwierdzoną przez właściwe jednostki organizacyjne Uczelni (dostępna w zakładce Wzory podań),

Absolwenci studiów pierwszego stopnia mają prawo do posiadania legitymacji studenckiej do dnia 31 października roku ukończenia studiów. Po upływie tego terminu należy zwrócić legitymację studencką do dziekanatu natomiast studenci studiów magisterskich zwracają legitymację studencką do dziekanatu najpóżniej w dniu złożenia egzaminu dyplomowego. W terminie 30 dni od dnia złożenia egzaminu dyplomowego Uczelnia sporządza i wydaje Absolwentowi dyplom ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami i dwoma suplementami do dyplomu. UWAGA: na wniosek Absolwenta Uczelnia wydaje dodatkowy odpis dyplomu w tłumaczeniu na język obcy: angielski. Za jego wydanie pobierana jest opłata w wysokości 40 zł. Wniosek o wydanie dyplomu i suplementu do dyplomu w języku obcym Absolwent powinien złożyć w terminie 30 dni od dnia złożenia egzaminu dyplomowego.

Dyplom ukończenia studiów może zostać wydany Absolwentowi lub na jego wniosek upoważnionej osobie (upoważnienie powinno zawierać potwierdzenie autentyczności podpisu osoby upoważniającej dokonane w szczególności przez Uczelnię lub notariusza) do rąk własnych lub wysłany za posrednictwem poczty tradycyjnej, za zwrotnym poświadczeniem odbioru.

Zagadnienia na egzamin dyplomowy

Pliki do pobrania

  • Zagadnienia BN I st. [ .doc ]
  • ZAGADNIENIA NA EGZAMIN DYPLOMOWY Z ZAKRESU KIERUNKU STUDIÓW ORAZ UZYSKANEJ SPECJALIZACJI DLA STUDENTÓW STUDIÓW I STOPNIA NA KIERUNKU; BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE

  • Zagadnienia BW I st. [ .doc ]
  • ZAGADNIENIA NA EGZAMIN DYPLOMOWY Z ZAKRESU KIERUNKU STUDIÓW ORAZ UZYSKANEJ SPECJALIZACJI DLA STUDENTÓW STUDIÓW I STOPNIA NA KIERUNKU; BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE, STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE

  • Zagadnienia BN II st. [ .doc ]
  • ZAGADNIENIA NA EGZAMIN DYPLOMOWY Z ZAKRESU KIERUNKU STUDIÓW ORAZ UZYSKANEJ SPECJALIZACJI DLA STUDENTÓW STUDIÓW II STOPNIA NA KIERUNKU; BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE

Kontakt

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
30-705 Kraków
budynek C, pok. C 332

mail.svgwnob@afm.edu.pl
phone.svgfax 12 252 46 32

Obsługa administracyjna Wydziału:

mgr Monika Pala
kierownik dziekanatu
mail.svgmpala@afm.edu.pl

Obsługa studentów (bez podziału na kierunki)
mgr Lorina Morawska
mail.svglmorawska@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 30

mgr Magdalena Bartosz
mail.svgmbartosz@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 31

Godziny Pracy Dziekanatu
poniedziałek - nieczynne
wtorek 10:00 - 12:00
środa 10:00 - 12:00
czwartek 10:00 - 12:00
piątek 13:00 - 16:00
sobota 9:00-15:00 (przerwa 12:00-13:00)