Profesor Krzysztof Tomaszewski w rankingu TOP2% Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz ScITech Strategies

08-12-2020

Wśród elitarnego grona naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów znalazł się dr hab. n. med. Krzysztof Tomaszewski prof. KAAFM, kierownik Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji , Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu KAAFM.

Ranking TOP 2% jest opracowywany przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz firmy analitycznej SciTech Strategies i zawiera nazwiska badaczy z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Ocenia cały dorobek naukowy badaczy ze wszystkich dziedzin nauki wg. indeksu bibliometrycznego, uwzględniając takie kryteria jak indeks Hirscha, liczbę cytowań i miejsce na liście autorów. Na liście znalazło się 160 tys. nazwisk naukowców z całego świata w tym 726 z Polski.

Profesor Krzysztof Tomaszewski to autor i współautor ponad 250 artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz ponad 150 referatów zjazdowych prezentowanych w Polsce i za granicą.  Jego główne zainteresowania naukowe obejmują medycynę regeneracyjną w ortopedii, naukę opartą na faktach (w tym przeglądy systematyczne i meta-analizy), anatomię kliniczną oraz jakość życia uwarunkowaną stanem zdrowia.

Za swoje największe osiągnięcie naukowe uważa stworzenie koncepcji Anatomii Opartej na Faktach (ang. Evidence-Based Anatomy - EBA). Stworzone przez niego i jego zespół badawczy wytyczne do przygotowywania meta-analiz badań anatomicznych zostały przyjęte przez International Federation of Associations of Anatomists (IFAA) jako światowe wytyczne do prowadzenia badań anatomicznych w oparciu o koncepcję EBA.

Klinicznie specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń kończyny górnej i dolnej, leczeniu zachowawczym schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Jego szczególną pasją jest chirurgia ręki, operacje nerwów obwodowych oraz mikrochirurgia.

Biuro Prasowe

Anna Cieślak