Projekt BIHSENA - roczne spotkanie projektowe

14-11-2016

Projekt BIHSENA jest odpowiedzią na brak możliwości kształcenia w zakresie interdyscyplinarnych aspektów nauk o zdrowiu i innowacji w naukach medycznych w dwóch sąsiadujących krajach, tj. w Rosji i na Ukrainie. Projekt ma na celu tworzenie pomostu pomiędzy naukami medycznymi i społecznymi, światem nauki i biznesu, jak również między społecznościami lokalnymi i międzynarodowymi.

Członkowie konsorcjum będą współpracować w celu opracowania i aktualizacji programów nauczania, takich jak „Innowacje dla zdrowia " (Rosja) czy „Zarządzanie w ochronie zdrowia” (Ukraina). Partnerstwo siedmiu uniwersytetów zakłada także opracowanie nowych kursów online, prowadzonych wspólnie przez członków konsorcjum. Pierwszy z nich będzie poświęcony  umiejętnościom łączenia perspektyw medycznych i społecznych w naukach o zdrowiu, drugi zaś zarządzaniu w ochronie zdrowia i przykładom z krajów postkomunistycznych. Z kursów prowadzonych w trybie online będą mogli korzystać także studenci KAAFM.

Wykładowcy z krajów partnerskich zostaną przeszkoleni w dziedzinie nauczania problemowego i wykorzystania technologii ICT w prowadzeniu kształcenia skoncentrowanego na studencie.

Zespół projektowy zorganizuje również cztery otwarte spotkania dotyczące tematyki zdrowia, medycyny i społeczeństwa. Wydarzenia te zgromadzą naukowców i praktyków z różnych dyscyplin i dziedzin, a także przyczynią się do podtrzymywania dialogu i współpracy na rzecz efektywnych rozwiązań w zakresie zdrowia publicznego.

Językiem spotkania jest język angielski.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek 18 listopada 2016 r. na otwarte spotkanie nt.: “Public health challenges in post-Soviet countries” - szczegóły w załączonym programie.

O projekcie LINK

round_table_programme.pdf

Program spotkania 18. listopada 2016 r.

Biuro Prasowe

Anna Cieślak