Nagrody dla studentów Architektury i SP

21-12-2017

Miło nam poinformować, że w rozstrzygniętym w tym tygodniu konkursie warsztatów „Wokół Słowaka” - studenci Wydziały Architektury i Sztuk Pięknych otrzymali dwie z czterech nagród równorzędnych.

Warsztaty „Wokół Słowaka”, zostały zorganizowane przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla w ramach Galerii Architektury GAGA. Warsztaty miały na celu wyłonienie najlepszych projektów studialnych zagospodarowania przestrzeni wokół Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W tym celu przeprowadzony został konkurs, w którym wyróżnione zostały prace, oceniane wg poniższych kryteriów:

• idea i wizjonerskie rozwiązania projektowe,
  • kontekst miejsca i użytkownika,
  • estetyka,
  • funkcjonalność i różnorodność użytkowania,
  • uwzględnienie życia społecznego,
  • względy ekologiczne,
  • twórczy wkład w planowanie przestrzeni miasta,
  • artystyczny i indywidualny poziom prezentacji projektowej.

W Warsztatach wzięło udział 11 grup projektowych z krakowskich uczelni: Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Politechniki Krakowskiej, w sumie 34 osoby.

Wyróżniono cztery najciekawsze prace równorzędnymi nagrodami :
- „Boxy” - projekt : Wiktoria Pawlik i Weronika Zeynep Güreli (Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego, praca przygotowana pod opieką Krzysztofa Ingardena i Piotra Urbanowicza)
- „Miejskie zacisze” projekt:  – Magdalena Pieszczoch, Aleksandra Plewik (Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, praca przygotowana pod opieką Piotra Gajewskiego, Eweliny Galas i Bartosza Dendury);
- „Punkt widzenia” projekt – Justyna Borowy, Artur Gibas, Katarzyna Głogowska, Gabriela Guzik (Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, praca przygotowana pod opieką Piotra Gajewskiego, Eweliny Galas i Bartosza Dendury);
- „Słowacki Amfiteatr" – Izabela Markiewicz, Tomasz Jałocha, Anna Lipiarz (Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego, praca przygotowana pod opieką Krzysztofa Ingardena i Piotra Urbanowicza);

Jury Konkursu :

• dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden, profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
  • dr hab. inż. arch. Piotr Gajewski, profesor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki,
  • Krzysztof Głuchowski, Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,
  • Krzysztof Markiel, Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego,
  • Marcin Kwaśny, Prezes Zarządu Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla,

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, szczególnie naszym studentom Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych!

Biuro Prasowe

Anna Cieślak