Bezpłatne warsztaty kompetencji zawodowych dla studentów 5 roku kierunku prawo. Nadal przyjmujemy zgłoszenia!

16-11-2021

Warsztat nr 1:

16 listopada 2021 r. ruszają bezpłatne warsztaty kompetencji zawodowych „Reprezentacja strony w sprawie cywilnej i w postępowaniu administracyjnym”. Ich celem jest zapoznanie studenta z metodologią prowadzenia spotkań z klientami, negocjowania w imieniu klienta, prowadzenia mediacji oraz reprezentowania klientów przed organami wymiaru sprawiedliwości. W pracy prawnika kontakt z klientem jest jednym z najważniejszych elementów wykonywania zawodu. W czasie warsztatów uczestnicy otrzymają cenne wskazówki praktyków, daleko wykraczające poza program studiów.

Warsztaty poprowadzą wybitni radcowie prawni, adwokaci i sędziowie, na dzień specjalizujący się w sprawach cywilnych, gospodarczych i administracyjnych.

Zapraszamy 16.11.2021 r. o 18.00 (Sala Senacka bud. A) na pierwsze spotkanie, które poprowadzi Radczyni Prawna Małgorzata Roszkowska.

Uczestnicy, którzy ukończą warsztaty uzyskają certyfikat potwierdzający udział w warsztatach rozwijających specjalistyczne kompetencje zawodowe.

Nadal przyjmujemy zgłoszenia - mailowo na adres

Ilość miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają studenci 5 roku kierunku prawo.
Następna edycja rusza w semestrze letnim.

Warsztat nr 2:

Również w tym tygodniu rozpoczną się bezpłatne warsztaty kompetencji zawodowych „Obrona w sprawach karnych”. Ich celem jest zapoznanie studenta z rolą obrońcy we współczesnym procesie karnym.

Program warsztatów obejmuje m. in.: historię adwokatury, gwarancje prawa do obrony, regulacje prawne wykonywania zawodu adwokata, Kodeks etyki adwokackiej, społeczną rolę adwokata, aspekty etyczne obrony w procesie karnym, taktykę obrończą, warunki dobrej obrony (obrońca w postępowaniu dowodowym, w postepowaniu przygotowawczym sądowym, obrońca wobec opinii biegłego, obrońca w kwestii poczytalności),  problematykę relacji obrońcy z osobami bliskimi podejrzanego/oskarżonego.

Warsztaty poprowadzą wybitni adwokaci, a także sędziowie, prokuratorzy i medycy sądowi. Dotychczas swój udział potwierdzili m. in.: Adwokat Jan Kuklewicz, Adwokat Dobrosława Szumiło Kulczycka, Adwokat Wojciech Bergier, Adwokat Krzysztof Bachmiński, Sędzia Sądu Apelacyjnego Paweł Anczykowski, dr n. med. Stanisław M. Teleśnicki oraz prokurator Janusz Śliwa.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 18.11.2021 r. o 16.00 (Sala Senacka bud. A) i poprowadzi je Adwokat Jan Kuklewicz.

Nadal przyjmujemy zgłoszenia - mailowo na adres

Ilość miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają studenci 5 roku kierunku prawo.
Następna edycja rusza w semestrze letnim.

Biuro Prasowe

Anna Cieślak