Orzeł
A A A

Zakończone konferencje

drukuj drukuj

50 LAT KODEKSU CYWILNEGO - KONFERENCJA NAUKOWA 15-16 KWIETNIA 2014 r.

W roku 2014 mija pięćdziesiąt lat od uchwalenia najważniejszych aktów polskiego prawa prywatnego - Kodeksu cywilnego i Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jubileusz ten zachęca do dyskusji nad stanem naszego prawodawstwa, zwłaszcza w obliczu występującego na przestrzeni ostatnich lat w Europie Środkowo-Wschodniej zjawiska rekodyfikacji prawa cywilnego. Także bowiem i w Polsce coraz odważniej mówi się o nowej kodyfikacji, nad którą prace już zresztą trwają, mimo tego, że dyskurs naukowy nie jest w tym obszarze przesadnie obecny.

 

Mając to na uwadze, Instytut Prawa Prywatnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Zakład Prawa i Postępowania Cywilnego Uniwersytetu Opolskiego organizują konferencję naukową „50-lat Kodeksu Cywilnego. Sens i nonsens rekodyfikacji”, która odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2014 r. w Krakowie (campus Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1).

 

W naszej ocenie będzie to znakomita okazja do zaprezentowania środowisku naukowemu i praktykom najistotniejszych problemów związanych z rekodyfikacją polskiego prawa cywilnego, przeprowadzenia analizy proponowanych w tym obszarze zmian i dokonania wymiany poglądów na temat optymalnej wizji naszego kodeksu cywilnego.

 

Z tego względu zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w tym wydarzeniu, wierząc iż będzie to kolejny krok na drodze dalszego rozwoju polskiego prawa prywatnego. 

 

więcej informacji: www.50latKC.pl

WSPÓŁCZESNE WYZWANIA PRAWA PRACY

Państwowa Inspekcja Pracy  Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie serdecznie zaprasza na ogólnopolskie  SYMPOZJUM Z OKAZJI 40-LECIA KODEKSU PRACY pt. „WSPÓŁCZESNE WYZWANIA PRAWA PRACY”.

19 lutego 2014 r. godz. 9:30, aula 026 budynek A,   Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Herlinga-Grudzińskiego 1. Sympozjum ma na celu zaprezentowanie aktualnych wyzwań, celów, funkcji oraz pożądanych kierunków zmian prawa pracy.

Wpisuje się  ono w kampanie PIP „Zanim podejmiesz pracę”, „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”. Celem tych kampanii jest przekazywanie całemu społeczeństwu, a przede wszystkim pracownikom i pracodawcom, wiedzy na temat prawa pracy, obowiązków i uprawnień obu stron stosunku pracy.

Sympozjum poświęcone kodeksowi pracy jest jednocześnie podsumowaniem cyklu debat „ Gospodarka-prawo-społeczeństwo-zarządzanie”, organizowanych w ostatnim czasie przez Okręgowy Inspektorat Pracy z krakowskimi uczelniami wyższymi.

Więcej informacji na www.krakow.oip.pl

„PRZEWODNIE IDEE NOWELIZACJI KODEKSU KARNEGO - W 80 LECIE PIERWSZEJ KODYFIKACJI POLSKI ODRODZONEJ”

Konferencja odbyła się w dniach 16-18 czerwca 2013 roku. Została zorganizowana przez Katedrę Prawa Karnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

W bieżącym roku mija 80-lecie pierwszego kodeksu karnego Polski Odrodzonej, jakim był akt prawny wprowadzony w życie rozporządzeniem Prezydenta RP z 11 lipca 1932 roku. Zaawansowane zarazem są już prace nad zmianami w obowiązującym kodeksie karnym, przygotowane przez Komisję Kodyfikacyjna działająca przy Ministrze Sprawiedliwości. Wydało się interesującym podjęcie próby prześledzenia jakimi drogami ewoluuje polskie prawo karne, co z dzieła pierwszej kodyfikacji jest trwałe, co uległo zmianie, a nade wszystko - jaki ma być zmieniony, dalszy kształt regulacji kodeksowych i co leży u podłoża projektu nowelizacyjnego.

Pliki do pobrania

SYMPOZJUM NAUKOWE "OD TRADYCYJNEJ DO PRZYSZŁEJ SZKOŁY SKONCENTROWANEJ NA UCZNIACH"

Sympozjum odbyło się w dniach 10-11 czerwca 2013 roku w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod tytułem:
„Państwo, Gospodarka, Społeczeństwo”

Pliki do pobrania

FINANCING AND DEREGULATION IN HIGHER EDUCATION SYSTEM

Centrum Analiz i Dialogu Fundacji Rektorów Polskich wspólnie z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zorganizowało w dniu 19 kwietnia 2013 r. III Sympozjum nt. „Financing and Deregulation in Higher Education System”

 

Referentami w ramach poszczególnych sesji byli wybitni eksperci z kraju z zagranicy, specjalizujący się w problematyce finansowania szkolnictwa wyższego i deregulacji, z Niemiec, Czech, Ukrainy i Polski.

Pliki do pobrania

ENGLISH STYLES AND REGISTERS IN THEORY AND PRACTICE

Konferencja odbyła się w dnia 19 marca 2013 r. Została zorganizowana przez Zakład Filologii Angielskiej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Pliki do pobrania

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA "PIELĘGNIARSTWO W MUKOWISCYDOZIE. OPIEKA PALIATYWNA"

 W dniach 25-27 listopada 2012 r. odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowej "Pielęgniarstwo w mukowiscydozie. Opieka paliatywna".

  

Pliki do pobrania

RODZINA W ZDROWIU I CHOROBIE - MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

Konferencja odbyła się 25 października 2012r.

Pliki do pobrania

II KRAKOWSKA KONFERENCJA BIBLIOTEK NAUKOWYCH - DŁUGOTERMINOWA ARCHIWIZACJA POLSKIEGO DZIEDZICTWA CYFROWEGO

W dniach 24-25 października 2012 r. odbyła się konferencja naukowa pt.: ”Długoterminowa archiwizacja polskiego dziedzictwa cyfrowego”. Konferencja towarzyszyła 16. Targom Książki w Krakowie.

 

Konferencji poświęcona była zagadnieniom długoterminowej archiwizacji polskiego dziedzictwa cyfrowego. Swoimi doświadczeniami podzielili się: Inge Angevaare z The Netherlands Coalition for Digital Preservation, Sabine Schrimpf z Deutsche Nationalbibliothek, Mary Ren z Ex Libris Group, Matthias Töwe z ETH-Bibliothek oraz goście krajowi specjalizujący się w archiwizacji zasobów cyfrowych. Zaprezentowano gotowe rozwiązania dla składowania i ochrony zasobów cyfrowych, dokonają przeglądu stosowanych, sprawdzonych i rekomendowanych w świecie metod archiwistyki cyfrowej.

POLSKA PREZYDENCJA W RADZIE UNII EUROPEJSKIEJ - IMPLIKACJE, ANALIZY, OCENY

Konferencja odbyła się w dniu 2 kwietnia 2012 r.

Pliki do pobrania

KONFERENCJA NAUKOWA „IT AIN’T WHAT YOU SAY, IT’S THE WAY THAT YOU SAY IT”- ENGLISH STYLES AND REGISTERS

19 marca 2012 r. odbyła się z inicjatywy Wydziału Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego konferencja naukowa nt. „It ain’t what you say, it’s the way that you say it”- English Styles and Registers.

KONFERENCJA "OD ESTETYKI DO ZDROWIA"

Konferencja odbyła się w dniach 16-18 marca 2012 r.
Konferencja obywała się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego oraz pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

KONFERENCJA NAUKOWA - DORADZTWO ZAWODOWE W PRAKTYCE

Konferencja naukowa podsumowująca projekt: „Opracowanie i udostępnienie spójnego pakietu narzędzi diagnostycznych
i materiałów dydaktycznych wspomagających proces rozpoznawania predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów”
realizowany przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Krakowie w okresie od 1.04.2009 do 30.01.2012.

Konferencja odbyła się 9 stycznia 2012 r.

"MEDIA I KULTURA POPULARNA"

Wydział Nauk Humanistycznych oraz Wydział Politologii i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zorganizowały w dniu 23 listopada 2011 r. konferencję naukową pt.: MEDIA I KULTURA POPULARNA

XIV. MIĘDZYNARODOWY KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROPSYCHOLOGICZNEGO ORAZ III. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PEDAGOGICZNA

Organizatorzy:

Wydział Psychologii i Nauk o Rodzinie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Polskie Towarzystwo Neuropsychologiczne
Katedra Pedagogiki Specjalnej Instytut Nauk o Wychowaniu WSFP „Ignatianum”, Kraków
Center for Cognition and Communication, New York, NY. USA


Termin: 24-25 października 2011 r.
Temat: Pamięć i jej zaburzenia z perspektywy interdyscyplinarnej

Pliki do pobrania

TEORETYCZNE PROBLEMY PSYCHOLOGII - KONFERENCJA NAUKOWA

Konferencja obradowała w dniach 25-26 września 2012 r. na kampusie KAAFM w Krakowie

przy ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

Pliki do pobrania

program.pdf

Program konferencji

XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJAI NAUKOWA „PAŃSTWO, GOSPODARKA, SPOŁECZEŃSTWO”

Konferencja odbyła się w dniach 13-14 czerwca 2011 w kampusie uczelni przy ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, w Krakowie.


Tegoroczna konferencja obradowała w dwunastu sekcjach tematycznych:

- Determinanty systemu społecznego warunkujące aktualne zmiany w tworzeniu i stosowaniu prawa
- Europa i świat - konflikty i współpraca. Współczesna problematyka, polityczna, gospodarcza, społeczna i kulturowa

- Edukacja optymalna w okresie kryzysu wychowawczego rodziny i szkoły

- Fenomen kultury popularnej w kontekstach społeczno-cywilizacyjnych

- Polityka w zwierciadle kultury - współczesne formy dyskursu politycznego

- Współczesne problemy rozwoju gospodarczego

- Kryzys rodziny i jego psychospołeczne konsekwencje

- Kreatywno- i samorealizacja

- Forma a materia w architekturze i sztuce

- Perspektywy bezpieczeństwa międzynarodowego w świetle nowej strategii NATO

- Adaptacja człowieka do zmiennych warunków środowiskowych a) środowiskowe uwarunkowania zdrowia b) edukacja zdrowotna, profilaktyka c) przewlekle chory - leczenie, rehabilitacja, opieka

- THREATS OF THE CONTEMPORARY WORLD a) POLITICS AND TERRORISM b) HEALTH c) ECONOMICS

„MŁODOŚĆ, PRĘDKOŚĆ, NARKOTYKI” - KONFERENCJA NAUKOWA

Konferencja obradowała w dniu 14 kwietnia 2011 r. Organizatorami konferencji, której tematem było kierowanie pojazdami pod wpływem narkotyków byli:
- Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
- Komenda Miejska Policji w Krakowie
- Komisja ds. Bezpieczeństwa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
- Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

W trakcie konferencji na terenie uczelni odbywały się pokazy sprzętu policyjnego.
Instytut Transportu Samochodowego zaprezentował symulatory dachowania i zderzenia

Pliki do pobrania

KULTURA I MEDIA WOBEC RODZINY I PŁCI

Konferencja odbyła się 12 kwietnia 2011 roku. Jej głównym celem była próba opisu i oceny współczesnego obrazu rodziny i płci w przekazie medialnym i kulturowym.
Wśród pytań, na które poszukiwano odpowiedzi w trakcie tej konferencji, znajdowały się:

- Jaki jest stereotypowy obraz polskiej rodziny w środkach masowego przekazu?
- Kim jest stereotypowa kobieta i stereotypowy mężczyzna w kotekście rodzinnym?
- Czy zauważyć można odejście od stereotypowego jeszcze do niedawna postrzegania tradycyjnego modelu rodziny?
- Jak na tym tle wygląda rola partnerki/partnera, żony/męża i dziecka? Jakie role pełnią we wciąż dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości?
- Jaka jest relacja pomiędzy rodziną i innymi tożsamościami zbiorowymi?

- Czy rozróżnienie na płeć kulturową (gender) i biologiczną a także nowoczesne, performatywne ujęcie płci ma szanse zaistnieć w dyskursie kulturowym głównego nurtu?
- Jaki obraz przyjmuje we współczesnych dyskursach kulturowych konflikt i ciągłość pokoleń?
- Jakie cechy wykazuje język opisu przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć/orientację seksualną/wiek/pochodzenie?
- Jakie są światowe kierunki ewolucji instytucje rodziny? Jak wygląda ona w innych kontekstach kulturowych?

„NEO-PAGAN, NATIVE FAITH AND NEW AGE MOVEMENTS IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE" - MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

Konferencja odbyła się w dniach 11-12 marca 2011 r. Jej organizatorami byli:

- Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,

- Instytut Religioznawstwa UJ,

- Towarzystwo Doktorantów UJ

- Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ

Konferencja stanowiła kontynuację cyklu konferencji naukowych, poświęconych tematyce neopogaństwa w Polsce (2008 i 2009 r.).

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWĄ „INTERDYSCYPLINARNA OPIEKA NAD PACJENTEM ONKOLOGICZNYM“

Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

zorganizowały Międzynarodową Konferencje Naukowo-Szkoleniową „Interdyscyplinarna opieka nad pacjentem onkologicznym“,
która odbyła się w dniach 2-4 marca 2011 w Krakowie

 

Patronat Honorowy objęli Konsultanci Krajowi: 
w pielęgniarstwie onkologicznym - dr n. med. Anna Koper
w onkologii klinicznej - prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski
w radioterapii - prof. dr hab. Med Reinfuss

 

Podczas obrad specjaliści z kraju i zagranicy przedstawili wyniki własnych badań, a także zaprezentowali wykłady o charakterze naukowo-szkoleniowym w zakresie wieloaspektowej problematyki w onkologii i pielęgniarstwie onkologicznym. 

IV SEMINARIUM DYDAKTYKI AKADEMICKIEJ - ETYCZNE I PROFESJONALNE ASPEKTY ROLI NAUCZYCIELA AKADEMICKIEG

Seminarium odbyło się w dniach 22-23 listopada 2010 r. zostało zorganizowane wspólnie z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskim Towarzystwem Pedagogicznym Oddział w Krakowie w ramach zainicjowanych w 2002 roku cyklicznie odbywających się Seminariów Dydaktyki Akademickiej.

I KRAKOWSKA KONFERENCJA BIBLIOTEK NAUKOWYCH "KSIĄŻKA CZY PLIK, TRADYCJA CZY NOWOCZESNOŚĆ?"

Konferencja odbyła się  w dniach 4-5 listopada 2010 roku w Krakowie.

Celem Konferencji był przegląd i ocena stanu wdrażania i wykorzystania nowych technologii na tle tradycyjnych metod udostępniania zbiorów i kontaktów z użytkownikiem w bibliotece naukowej. Porównanie metod gromadzenia, opracowania, udostępniania i archiwizowania zbiorów tradycyjnych i nowoczesnych. Zestawienie obecnego stanu rozwoju bibliotek z oczekiwaniami użytkowników będzie postawą do dyskusji nad przyszłym kształtem bibliotek .

Problematyka Konferencji obejmowała następujące zagadnienia:

- tworzenie zasobów tradycyjnych i cyfrowych:

- tradycyjne - kupno, wymiana, dary, wydawnictwa własne; cyfrowe - oprogramowanie i urządzenia, dobór źródeł i dokumentów;
- zagadnienia prawne związane z tworzeniem zasobów tradycyjnych i cyfrowych;
- udostępnianie zasobów tradycyjnych i cyfrowych: tradycyjne - prezencyjne i udostępniane na zewnątrz; cyfrowe - off-line i on-line, oprogramowanie i urządzenia, dostosowanie do użytkowników niepełnosprawnych;
- kształcenie użytkowników zasobów tradycyjnych i cyfrowych: tradycyjne - szkolenia biblioteczne; cyfrowe - edukacja medialna;
- wykorzystanie zbiorów: oczekiwania a satysfakcja użytkownika z korzystania z zasobów bibliotecznych tradycyjnych i elektronicznych;
- archiwizacja zbiorów tradycyjnych;
- archiwizacja zbiorów elektronicznych;
- e-booki – tworzenie, użytkowanie, wykorzystanie, archiwizacja, perspektywy rozwoju nowych technologii, połączenie wystąpień z prezentacją dostępnej na rynku oferty e-booków;


Konferencja wpisywała się w obchody 10-lecia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Biblioteki Krakowskiej Akademii.

"TOTALITARYZM NA ŚWIECIE PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ" - MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

Konferencja odbyła się 25 października 2010 r.

KONFERNECJA Z OKAZJI 40-LECIA PRACY NAUKOWEJ PROF. DR. HAB. ERHARDA CZIOMERA

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA UWARUNKOWANIA - KONCEPCJE - WYZWANIA BEZPIECZEŃSTWA ORAZ WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ W XX I XXI WIEKU ORGANIZOWANA Z OKAZJI 40-LECIA PRACY NAUKOWEJ PROF. DRA HAB. ERHARDA CZIOMERA, PRZYPADAJĄCEGO W ROKU AKADEMICKIM 2009/2010.

 

W konferencji wzięli udział znakomici specjaliści do spraw stosunków międzynarodowych, reprezentujący zarówno krajowe ośrodki badawcze (m.in. prof. dr hab Katarzyna Żukrowska, prof. dr hab. Michał Chorośnicki, prof. dr hab. Ryszard Czarny, prof. dr hab. Stanisław Sulowski, prof. dr hab. Ryszard Zięba, prof. dr hab. Lubomir Zyblikiewicz), jak i goście zagraniczni (m.in. prof. August Pradetto, prof. Helmut Wagner).

 

Pliki do pobrania

wystawa.pdf

Wystawa

X MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „PAŃSTWO, GOSPODARKA, SPOŁECZEŃSTWO”

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Państwo, gospodarka, społeczeństwo” obradowała w Krakowie w dniach 13 - 15 czerwca 2010 r.

 

Konferencja obradowała w dwunastu sekcjach tematycznych:

- Prawa człowieka w procesie tworzenia i stosowania prawa
- Stosunki międzynarodowe w dobie globalizacji - globalizacja a współczesna gospodarka; - globalizacja a współczesna Europa
- Wybrane problemy modernizacji gospodarki i kreowania zmian organizacyjnych
- Ewolucja - Rewolucja. Przemiany współczesnej sceny politycznej
- Psychologiczne i społeczne aspekty funkcjonowania rodziny
- Umysł twórczy, szczęśliwy i moralny: perspektywa psychologii i neuropsychologii pozytywnej
- Media w procesie tworzenia rzeczywistości społecznej
- Proces uczenia się przez całe życie (Lifelong Learning) w aspekcie kształtowania kompetencji
- Interdyscyplinarne aspekty nauk o zdrowiu
- Nauki o bezpieczeństwie wobec wyzwań współczesnego świata
- Ulica jako przestrzeń działań artystycznych i architektonicznych
- Globalisation in the contemporary world (obrady w języku angielskim)

Pliki do pobrania

programmkn.pdf

Program konferencji

FORUM EKOLOGICZNE DLA BIZNESU

Forum odbyło się w dniu 27 maja 2010 r.

 

W programie przewidziane były:

Prezentacja materiału filmowego z uroczystej Galil finałowej konkursów "Firma Bliska Środowisku" oraz "Gmina Bliska Środowisku" edycja 2009 oraz wystąpienia laureatów obydwu konkursów, a także wystąpienia przedstawicieli Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie, Instytutu Rozwoju Organizacji i Zarządzania Ekologicznego KAAFM oraz Europejskiego Forum Odpowiedzialności Ekologicznej (EFOE).

PROAKTYWNA FUNKCJA PRAWA PRACY? - KONFERENCJA NAUKOWA

Konferencja odbyła się 20 maja 2010 r.

Została zorganizowana przez Katedrę Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Pliki do pobrania

zaproszenie20052010.pdf

Zaproszenie i program

PERSPEKTYWY UCZELNI NIEPUBLICZNYCH W STRATEGIACH ROZWOJU SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Debata odbyła się 9 kwietnia 2010 r.

W debacie udział wzięli:

prof. Ewa Chmielecka, prof. Ludmiła Dziewięcka-Bokun, prof. Andrzej Eliasz, prof. Andrzej Jajszczyk, prof. Maria Kapiszewska,

prof. Adam Koseski, prof. Robert Kwaśnica, prof. Daria Nałęcz, prof. Krzysztof Pawłowski, prof. Tadeusz Pomianek,

prof. Waldemar Tłokiński, prof. Jerzy Woźnicki, prof. Mirosław Zdanowski, prof. Janusz Żmija

 

Spotkanie poprowadził prof. Stanisław Waltoś

KONTROLA WSPÓŁCZESNOŚCI: WOKÓŁ MIĘDZYWOJNIA LITERACKIEGO

Seminarium pod patronatem Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyło się w dniu 26 marca 2010 r.

Pliki do pobrania

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM NAUKOWE - SOLIDARITY MOVEMENT AND THE INTERNATIONAL PERSPECTIVES ON THE LAST DECADE OF THE COLD WAR

Seminarium odbyło sie w dniach 15-17 marca 2010 r.

Pliki do pobrania

seminar.pdf

Program

PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE - EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA W ŚWIETLE AKTUALNYCH PRZEPISÓW PRAWA

Na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego dyrektorzy szkół oraz nauczyciele przysposobienia obronnego (przyszłych nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa) wzięli udział w konferencji pt: „Przysposobienie Obronne - Edukacja dla Bezpieczeństwa w świetle aktualnych przepisów prawa”, która odbyła się w dniu 2 marca 2010 r. w  Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

XIII MIĘDZYNARODOWY KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROPSYCHOLOGICZNEGO

Kongres odbył sie w dniach 22-23 lutego 2010 r.


Rozwarzania naukowców dotyczyły następujących kręgów tematycznych:
1. Neuropsychologia rozwoju [od dzieciństwa do starości]
2. Zaburzenia w życiu człowieka młodego (kryzysy ciszy, poczucie mniejszej wartości, brak sensu życia
3. Zaburzenia wieku dorosłego i podeszłego (filozoficzne oraz psychologiczno-pedagogiczne ujęcie cierpienia, jakość życia pacjentów)
4. Śmierć społeczna, psychiczna i moralna
5. Śmierć kliniczna i jej skutki
6. Tematy różne: Inne zagadnienia dotyczące zagadnienia życia i śmierci człowieka

 

Pliki do pobrania

program_kongresu.pdf

Program kongresu

WHOSE LANGUAGE IS IT ANYWAY? - MULTIDIMENSIONAL ASPECTS OF ENGLISH IN THE 21 CENTURY

Konferencja odbyła się 20 stycznia 2010 r.


Tematyką konferencji były:
- Cultural dimensions
- English and the media
- Language change
- Effects of English on other languages and vice versa
- English as a Lingua Franca
- EFL or ELF – what to teach?

Pliki do pobrania

NIETYPOWE FORMY MIGRACJI POLAKÓW OD XIX DO XX W.

Konferencja odbyła się 25 listopada 2009 r.
 

Pliki do pobrania

RELIGIA A STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Konferencja odbyła sie w dniach 19-20 listopada 2009 r.

 

Organizatorzy:

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Wydział Stosunków Międzynarodowych

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica
Wydział Humanistyczny

Pliki do pobrania

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM

DEBATA PUBLICZNA NA KANWIE PROJEKTU KOMISJI EUROPEJSKIEJ SENIOR DRUG DEPENDENTS CARE AND STRUCTURES

DOJRZALI KONSUMENCI NARKOTYKÓW (SENIOR DRUG USERS - SDU)


Seminarium dobyło się 28 października 2009 r. pod patronatem:

- Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii
oraz 
Global Drug Policy Programme

Pliki do pobrania

MEDIA I POLITYKA W XXI WIEKU. BILANS PIERWSZEJ DEKADY

Konferencja odbyła sie w dniach 13-14 października 2009 r.

Konferencja obradowała się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej

Pliki do pobrania

program_13102009.pdf

Program konferencji

DIAGNOZA, PROBLEMY I POTRZEBY DORADZTWA ZAWODOWEGO W POLSCE

Konferencja odbyła się 24 września 2009 r.

Konferencja promowała projekt "Opracowanie i udostępnianie spójnego pakietu narzędzi diagnostycznych i materiałów dydaktycznych wspomagających proces rozpoznawania predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów"
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

IX MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA KRAKOWSKIEJ AKADEMII IM. ANDRZEJA FRYCZA MODRZEWSKIEGO "PAŃSTWO GOSPODARKA SPOŁECZEŃSTWO"

Konferencja obradowała w dniach 8-9 czerwca 2009 r.

Pliki do pobrania

KONFERENCJA "DZIAŁAJ... BĄDŹ AKTYWNY"

Konferencja obradowała 29 maja 2009 r.
 

Tematem konferencji była aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych. Konferencja miała na celu zaprezentowanie doświadczeń instytucji i osób aktywnie działających na rzecz środowiska niepełnosprawnych oraz przybliżenie szerszemu gronu odbiorców możliwości, jakie są dostępne dla osób niepełnosprawnych chcących czynnie uczestniczyć w życiu społecznym.

I OGÓLNOPOLSKA PEDAGOGICZNA KONFERENCJA WYDZIAŁU NAUK HUMANISTYCZNYCH "SPOŁECZNO-WYCHOWAWCZE KONTEKSTY MANIPULACJI"

Konferencja odbyła sie w dniach 19-20 stycznia 2009 r.


Tematyką konferencji były: pojęcie i aksjologia manipulacji, formalne i nieformalne aspekty manipulacji, psychologiczne i społeczne aspekty manipulacji, intencjonalność manipulacji, osobowościowe skutki manipulacji, manipulacja w interakcjach społecznych, dydaktyczne aspekty manipulacji, pedagogika emancypacyjna a adaptacyjna a manipulacja, manipulacja a pedagogika, totalitarystyczna perswazja i manipulacja w mediach i sztuce.
Konferencji towarzyszyła tematyczna wystawa plakatu autorstwa studentów Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych oraz przegląd materiałów telewizyjnych przygotowanych przez studentów współpracujących z uczelnianym Studiem Telewizyjnym.

Biuro Prasowe

Anna Cieślak
tel. 606 978 022

Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. B 013

mgr Agata Bień-Krawiec, ; mgr Maciej Banach,

tel. 12 252 46 02

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito