Konferencje naukowe - archiwum

"Architektura-Miasto-Piękno" - obrady zakończone

21-06-2021

Profesor Wojciech Kosiński, zmarły 9 kwietnia 2020 roku, był postacią wybitną. Siłą swej barwnej osobowości, żywym intelektem – i wręcz tytaniczną pracą – zaznaczył mocny i trwały ślad na wielu polach swej twórczości: architektonicznej, artystycznej, naukowej i dydaktycznej. Pracował na dwóch uczelniach, ponad 50 lat na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej i 5 lat na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Był autorem blisko 300 publikacji: książek, artykułów, esejów, tłumaczeń, które dokumentują jego zainteresowania badawcze i rejestrują jego poglądy.

Konferencja została zorganizowane przez Komisję Urbanistyki i Architektury Oddziału PAN w Krakowie, Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Architektów Polskich i przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa. Problematyka podzielona została na dwa zasadnicze bloki tematyczne: czwartkowe popołudnie i wieczór były poświęcone wspomnieniom i referatom bezpośrednio związanym z osobą Profesora Kosińskiego, sesja piątkowa miała charakter konferencji naukowej i dotyczyła pozostałych tematów: architektury, miasta i piękna – w szerokim ujęciu od obiektu, poprzez krajobraz, do przestrzeni, ze szczególnie frapującym Profesora Kosińskiego wątkiem piękna i różnych wymiarów estetyki we współczesnym ujęciu teorii i praktyki urbanistyki i architektury.

Konferencja została dofinansowana z programu Krakowskie Konferencje Naukowe 2021

Biznes i Nauka w Krakowie:

www.business.krakow.pl

program.pdf