Konferencje naukowe - archiwum

LegalTech, Artificial Intelligence and the Future of Legal Practice (I JURISTECH)

09-06-2021

10 i 11 czerwca 2021 r. odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa “LegalTech, Artificial Intelligence and the Future of Legal Practice” (I JURISTECH). Jej organizatorami są Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz IBEROJUR – Instituto Iberoamericano de Estudos Jurídicos.

Przedmiotem konferencji są zagadnienia prawne związane z nowymi technologiami wykorzystywanymi w pracy prawników i w wymiarze sprawiedliwości na całym świecie.

Udział w konferencji potwierdziło ponad 100 naukowców z kilkudziesięciu krajów. Dyskusja prowadzona będzie zdalnie za pośrednictwem platformy Zoom w kilku strefach czasowych. W ramach paneli plenarnych spotkają się przedstawiciele nauki prawa z różnych kontynentów. Z pewnością będzie to inspirująca wymiana poglądów, co do możliwego i oczekiwanego zastosowania narzędzi LegalTech w kancelariach prawnych, organach ścigania, sądach, a także działach prawnych przedsiębiorstw. Szczególne miejsce w obradach zajmuje też tematyka dotycząca sztucznej inteligencji, jako narzędzia mogącego w przyszłości wspierać wymiar sprawiedliwości.

Konferencja jest dofinansowana z programu Krakowskie Konferencje Naukowe 2021

Biznes i Nauka w Krakowie:

www.business.krakow.pl

Strona konferencji: https://iberojur.com/i-juristech-polonia-poland/