Konferencje naukowe - archiwum

Wystawa – „Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości”

28-10-2019

„Akta Rosenburg” to tytuł raportu końcowego z badań zespołu historyków i prawników badaczy pod kierownictwem, profesora Manfreda Görtemakera oraz profesora Manfreda Safferlinga dotyczących stanowiska niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości wobec narodowosocjalistycznej przeszłości swoich pracowników. Analizie naukowców poddana została ciągłość merytoryczna i personalna, stanowisko wobec ścigania zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej, kwestia amnestii i przedawnienia tych zbrodni w kontekście osób zatrudnionych lun zatrudnianych w tych latach w ministerstwie w latach 50-ty i 60-tych ubiegłego wieku.

Raport końcowy z badań przedstawiono po raz pierwszy na multimedialnej wystawie objazdowej w roku 2017. Wystawa „Rosenburg – Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec w cieniu narodowosocjalistycznej przeszłości” będzie prezentowana w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Otwarcie wystawy w dniu 5 listopada 2019 r. o godz. 11.00 (budynek A kampus uczelni)

Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy uczelni z Instytutem Zachodnim im. Zygmunta Wojciechowskiego.

Wystawie towarzyszyć będzie konferencja naukowa "Odpowiedzialność za zbrodnie międzynarodowe. Konkluzje i perspektyw". Program konferencji dostępny jest w załączniku.

program.pdf

program konferencji