Konferencje naukowe - archiwum

Posiedzenie Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa

14-10-2019

W dniu 21 października 2019 r. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, odbędzie się posiedzenie Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa. Wirtualna Katedra Etyki i Prawa została powołana przez kilka wiodących uczelni (w tym m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz samą KA AFM) i Ministerstwo Cyfryzacji. Ma być ona niezależną jednostka naukową, której celem jest doradzanie i proponowanie rządowi działań wspierających rozwój i stosowanie rozwiązań wykorzystujących Sztuczną Inteligencję. Docelowo jej prace mają służyć wypracowaniu odpowiednich propozycji uregulowań prawnych w tym zakresie dla polskiej gospodarki. W założeniu wynik przeprowadzonych badań i analiz będą powszechnie dostępne, przyjmując formę m.in. spotkań eksperckich, wykładów i konsultacji aktów prawnych. Posiedzenie Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa poprzedzać będzie otwarcie Konferencji Naukowej „Prawna problematyka śmierci człowieka w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji” organizowanej przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we współpracy z Miastem Kraków.

Posiedzenie Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa:

21 października 2019 r. o godzinie 11.00 - budynek B kampusu KAAFM, Sala Senacka

Link do strony Ministerstwa Cyfryzacji https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rusza-wirtualna-katedra-etyki-i-prawa