Konferencje naukowe - archiwum

Nowoczesne media w naszym życiu i w biznesie - warsztaty edukacyjne

28-04-2017

Dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego profesor Dariusz Fatuła zaprasza młodzież oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach edukacyjnych „Nowoczesne media w naszym życiu i w biznesie”, które odbędą się 28 kwietnia  2017 r. (piątek) w kampusie KAAFM w Krakowie przy ulicy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1.

Warsztaty  obejmować będą konwersatoria dotyczące znaczenia wybranych mediów w naszym życiu, umiejętności racjonalnego posługiwania się nimi oraz mechanizmów ich adaptacji jako przejściowej mody lub życiowej koniczności. Wizyta w studiu telewizyjnym Krakowskiej Telewizji Internetowej pozwoli uczniom poznać kulisy powstawania programu informacyjnego, a udział w nagraniu programu „Wywiadowcy” da możliwość uczestniczenia w złożonym procesie realizacji telewizyjnej. Równolegle dla zainteresowanych tematyką związaną z przedsiębiorczością i ekonomią prowadzone będą warsztaty, których osnową będzie ekonomiczna gra decyzyjna. Udział w grze pozwoli uczniom zrozumieć jak podejmujemy decyzje ekonomiczne, często nie zdając sobie z tego sprawy i jak wykorzystują to menadżerowie firm.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne i potwierdzone zostanie stosownym certyfikatem.
Zainteresowanych udziałem w warsztatach i szkoleniu prosimy o rejestrację elektroniczną za pośrednictwem formularza LINK do dnia 25 kwietnia 2017 r.

Program wydarzenia

9.30-10.00 – Rejestracja
10.00-10.20 – Powitanie uczestników
prof. nadzw. dr hab. Dariusz Fatuła – dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej
10.20-10.40 – „Telewizja – medium przeszłości?” mgr Magdalena Oleszkowicz-Gałka
10.40-11.00 – „Selfie - moda czy sztuka?” mgr Lech Mikulski
11.00-11.30 – przerwa na kawę i coś słodkiego
11.30-12.00 – Wizyta w Studiu Telewizyjnym KTVI. Struktura redakcji i kulisy powstawania programu informacyjnego „Informacje” to program Krakowskiej Telewizji Internetowej – projektu edukacyjnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Program  realizowany jest od 2009 roku przez studentów i absolwentów kierunków: Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna oraz Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Podczas wizyty w Studiu Telewizyjnym goście będą mogli zobaczyć jak wygląda nagranie programu oraz spróbować swoich sił przed kamerą z teleprompterem.
12.00-13.30 – Wizyta na planie programu „Wywiadowcy”. Nagranie programu telewizyjnego z udziałem publiczności „Wywiadowcy” to nowy format przygotowywany przez KTVI. Studenci Dziennikarstwa zapraszają do studia ciekawych gości i przeprowadzają z nimi rozmowy, ćwicząc niezbędne dziennikarzom umiejętności przeprowadzania wywiadów. W przygotowanie programu zaangażowani są także studenci Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej, którzy pomagają w całym toku produkcji: ustawiają scenografię, stoją za kamerami, realizują obraz i dźwięk. Podczas wizyty na planie „Wywiadowców” goście zobaczą jak wygląda praca osób zaangażowanych w taka produkcję. Wezmą także udział w nagraniu programu w charakterze widowni. Format przewiduje pytania z Sali, będzie możliwość  aktywnego uczestnictwa w nagraniu.
11.30- 13.00 (równolegle) – Warsztat z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii: Gra decyzyjna - czy moje decyzje ekonomiczne są racjonalne?
13.00-13.30 – Zwiedzanie uczelni (dla zainteresowanych)