09-04-2021

17 marca 2021 r. podczas posiedzenia Kolegium Rektorów Szkól Wyższych Krakowa poruszona została kwestia dostępu do pomocy psychologicznej dla pracowników i studentów krakowskich uczelni. 14 kwietnia na ręce Przewodniczącego kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa prof. Jacka Popiela, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego wpłynął list od zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa pana Jerzego Muzyka. W załączniku publikujemy ten dokument zawierający między innymi dane ośrodków Pierwszej Pomocy Psychologicznej oraz zakres pomocy przez nie świadczone. Temat zdrowia psychicznego jest wciąż bagatelizowany, chociaż sytuacja w której znajdujemy się od ponad roku, związana z pandemią izolacja i ograniczenie kontaktów społecznych, trudności, a czasem traumatyczne przeżycia związane z chorobą, utratą bliskich czy przyjaciół powodują wzrost liczby osób potrzebujących takiej pomocy. Nie lekceważmy tematu i jeśli wokół nas znajdują się takie osoby delikatnie i z wyczuciem spróbujmy jej udzielić np. przekazując informacje o ośrodkach Pierwszej Pomocy Psychologicznej. Dane, które znajdziecie w liście wiceprezydenta Jerzego Muzyka mogą w tym pomóc.