Współpraca z Małopolskim Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym im. prof. Bogusława Frańczuka

29-01-2021

Studenci fizjoterapii naszej uczelni będą mogli doskonalić umiejętności praktyczne w Małopolskim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym im. prof. Bogusława Frańczuka. Będzie to możliwe dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. prof. Bogusława Frańczuka.

Krakowska Akademia będzie prowadzić działalność dydaktyczną i badawczą w jednostkach MSOR. Na terenie szpitala w ramach struktur Katedry Fizjoterapii KAAFM zostanie utworzona Klinika Zaburzeń Narządu Ruchu. W przyszłości planowane jest rozszerzenie współpracy o zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa.

W dniu 29 stycznia wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, dyrektor Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. prof. Bogusława Frańczuka dr Paweł Kamiński oraz rektor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. Klemens Budzowski podpisali list intencyjny w tej sprawie.