ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I TELEWIZYJNEJ!!! - nowy kierunek

18-03-2010

Informujemy, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Politologii i Komunikacji Społecznej otrzymał uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku „ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I TELEWIZYJNEJ”.

W czasie studiów studenci poznają:
• organizację i ekonomikę produkcji filmowej i telewizyjnej oraz imprez i widowisk
• technologię produkcji filmowej i telewizyjnej
• technikę filmową i telewizyjną
• podstawy reżyserii i pracy z aktorem
• podstawy scenografii filmowej, telewizyjnej i współczesnych widowisk
• podstawy sztuki operatorskiej, montażu filmowego i realizacji telewizyjnej
• kino powszechnego i polskie
• prawne aspekty produkcji filmowej i telewizyjnej
• sposoby finansowania produkcji filmowej, telewizyjnej, imprez i widowisk

Zajęcia o charakterze zawodowym poprowadzą filmowcy i realizatorzy telewizyjni.

KAAFM posiada dwa studia telewizyjne w których odbywa się produkcja programów na antenę uczelnianej stacji telewizyjnej ktvi.pl.
Studia są wyposażone w siedem kamer, profesjonalne oświetlenie, zestawy do realizacji dźwięku, sześć zestawów montażowych w systemie Final Cut Pro, mikser obrazu, dźwięku i światła. Sprzęt ten pozwala na zorganizowanie produkcji filmowej i telewizyjnej na potrzeby prowadzenia zajęć dydaktycznych na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Studenci tego kierunku będą mogli zrealizować swoje artystyczne zamierzenia kręcąc filmy. Uczelnia podpisała umowy o współpracy z TVP Kraków oraz z firmami producenckimi z branży filmowej, telewizyjnej i artystycznej.