WYRÓŻNIENIE FUNDACJI ALEKSANDRA VON HUMBOLDTA DLA DR ANNY PATEREK ORAZ MGR IGI BAŁOS

18-03-2010

Komisja Konkursowa 8. Kongresu SOCIETAS HUMBOLTDTIANA POLONORUM zaprosiła do udziału w prestiżowym kongresie Świat bez granic – nauka bez granic dr Annę PATEREK (Wydział Stosunków Międzynarodowych) oraz mgr Igę BAŁOS (Wydział Prawa i Administracji). Zaproszenie ma charakter wyróżnienia.

Aby zakwalifikować się do udziału w Kongresie należało przygotować referat w języku angielskim lub niemieckim, dotyczący interdyscyplinarnego zagadnienia, będącego przedmiotem badań autora. Wyniki badań zostaną przedstawione przez wyróżnione osoby w czerwcu. Udział w wydarzeniu może przyczynić się do uzyskania w przyszłości prestiżowego stypendium badawczego Fundacji Aleksandra von Humboldta.
Dr Anna Paterek zaprezentuje referat nt. „Interessen- oder Streitgemeinschaft: Herausforderungen der Europäischen Nachbarschafts- und Partnerschaftspolitik in der polnischen und deutschen Diskussion“, traktujący o europejskiej polityce partnerstwa.
Mgr Iga Bałos wygłosi referat pt. "Sky is the limit" dotyczący problematyki zniesienia granic w przestrzeni powietrznej.