PSYCHOLOGIA: Wykłady Wojciecha Hańbowskiego poświęcone Melanie Klein

07-10-2019

PSYCHOLOGIA: Wykłady Wojciecha Hańbowskiego poświęcone Melanie Klein

11 października rozpoczyna się cykl wykładów Wojciecha Hańbowskiego poświęconych Melanie Klein. Głównym organizatorem wydarzenia jest Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.

W cyklu sześciu wykładów zostaną omówione odkrycia i koncepcje Melanie Klein dotyczące mechanizmów identyfikacji, obiektów wewnętrznych, pozycji depresyjnej i schizoidalno-paraniodalnej. Opisane będą również odkrycia dotyczące procesów symbolizacji i pierwotnych fantazji oraz techniki pracy Klein. Jeden z wykładów będzie poświęcony dyskusji o kontrowersjach w ramach Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i omówieniu zasadniczych różnic w poglądach Melanii Klein i Anny Freud

Wojciech Hańbowski jest jednym z założycieli pierwszych w Polsce organizacji psychoanalitycznych i jednym z najwybitniejszych polskich psychoanalityków. Pracuje jako psychoanalityk szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, którego również był prezesem. Jest stałym gościem (Long-Term Guest) Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Studiował w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym i pracował w Cassel Hospital oraz Parkside Clinic w Londynie. Był też stażystą w Brent Adolescent Consultation Centre.

Do uczestnictwa w wykładach zapraszamy naszych studentów, nie tylko tych studiujących Psychologię.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.facebook.com/events/krakowska-akademia-im-andrzeja-frycza-modrzewskiego/krak%C3%B3w-wyk%C5%82ady-wojtka-ha%C5%84bowskiego-melanie-klein/425666978300289/

Terminy wykładów: 11 października, 15 listopada, 6 grudnia, 10 stycznia, 7 lutego i 6 marca.