Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach najlepszy w woj. śląskim!

05-02-2018

Najsympatyczniejszy i najlepszy! Nasz UTW, działający przy Oddziale Zamiejscowym KAAFM w Tychach zwycięzcą plebiscytu „Uniwersytet Trzeciego Wieku 6+” w województwie śląskim.

Seniorzy z województwa śląskiego wybrali najsympatyczniejsze i najlepsze Uniwersytety Trzeciego Wieku. W plebiscycie zorganizowanym przez Dziennik Zachodni zwyciężył UTW działający przy Wydziale Zamiejscowym w Tychach, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Seniorzy, uczestnicy zajęć doceniają różnorodność wykładów, spotkań i warsztatów, działalność letniego uniwersytetu, świetne warunki lokalowe i przede wszystkim to, że wspólne spotkania pozwalają uciec od samotności i poszerzyć grono przyjaciół.

W spotkaniach UTW bierze udział ponad 1200 słuchaczy. Seniorzy uczą się języków, obsługi komputera, uczestniczą w zajęciach gimnastycznych w hali sportowej i na basenie, zajęciach tanecznych, uprawiają nordic walking, grają w brydża, prowadzą zespół wokalno-muzyczny, tworzą prace plastyczne i rękodzieło.

22 marca seniorzy będą mieli okazję uczestniczyć w seminarium naukowym „Feministki, Sufrażystki, Emancypantki. 100 lat uzyskania praw wyborczych kobiet”, organizowanym przez UTW i Wydział Zamiejscowy KAAFM w Tychach, pod patronatem honorowym Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy Darii Szczepańskiej i Rektora KAAFM prof. zw. dr hab. Jerzego Malca.