Porozumienie na rzecz studentów z niepełnosprawnościami

07-04-2017

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jako pierwsza niepubliczna uczelnia dołączyła do grona sygnatariuszy "Porozumienia krakowskich uczelni na rzecz studentów z niepełnosprawnościami", którego celem jest rozwijanie współpracy pomiędzy  AGH, KA, PK, UEK, UJ, UPJPII, UP i UR na rzecz osób niepełnosprawnych studiujących w Krakowie. Podczas konferencji inaugurującej jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji która odbyła się 3 kwietnia w Uniwersytecie Ekonomicznym, Rektor KA prof. zw. dr hab. Jerzy Malec, oraz Rektorzy współpracujących uczelni podpisali stosowny aneks.

Międzyuczelniane porozumienie ułatwia organizowanie wspólnych wydarzeń naukowych, dydaktycznych i kulturalnych, wymianę międzynarodową studentów z orzeczoną niepełnosprawnością oraz wspólne prowadzenie rozmów z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas konferencji wręczano nagrody "Integralia". Biuro ds Osób Niepełnosprawnych KA przyznało nagrodę "integralia" za działania na rzecz studentów z niepełnosprawnościami Pani pełnomocnik ds. studenckich prof. zw. dr hab. Barbarze Stoczewskiej.