Ewaluacja zajęć dydaktycznych

26-01-2017

Szanowni Studenci,
    Począwszy od semestru zimowego 2016/2017 wprowadzona zostaje nowa procedura ewaluacji (opiniowania) zajęć dydaktycznych przez studentów. Prosimy o wzięcie udziału w ewaluacji. Jej wyniki pozwalają wykładowcom modyfikować sposób prowadzenia zajęć zgodnie ze zgłaszanymi sugestiami. Dzięki temu jest szansa, że w kolejnych semestrach liczba uwag krytycznych będzie się sukcesywnie zmniejszać. Zwracamy się zwłaszcza do studentów pierwszych lat, którzy po raz pierwszy uczestniczyć będą w ocenianiu zajęć dydaktycznych. Prosimy Was o udział w ewaluacji, której wyniki wpływają na poziom kształcenia w naszej Uczelni. Bez Waszej pomocy będzie nam trudno doskonalić naszą pracę. Z góry dziękujemy!!

1.    Ewaluacja dokonywana jest poprzez Internet z dowolnego miejsca
2.    Narzędziem ewaluacji jest system Sylabus: syllabus.ka.edu.pl
3.    Ewaluacja ma charakter jednorazowy i polega na zaopiniowaniu 4 zajęć wskazanych przez Dziekana oraz możliwości wskazania przez studenta dodatkowych 4 zajęć realizowanych w danym semestrze.
4.    W formularzu ankietowym przewidziano dla każdego przedmiotu po 9 pytań dotyczących atrakcyjności zajęć, ich odbywania, dostępności materiałów dydaktycznych, przydatności itd.
5.    Całkowity czas wypełniania ankiety zajmuje przeciętnie ok. 15 minut.
6.    Ewaluację rozpoczynamy od pobrania z Wirtualnego Dziekanatu hasła dostępowego do systemu.
7.    Hasło dotyczy całej grupy zajęciowej i nie pozwala na identyfikację studentów, zapewniając im pełną anonimowość.
8.    Hasło jest ważne i dostępne od 26.01.2017 do 28.02.2017 dla studentów studiów stacjonarnych oraz od 2.02.2017 do 28.02.2017 dla studentów studiów niestacjonarnych.
9.    Po wybraniu odpowiedniego linku na pierwszej stronie witryny syllabus.ka.edu.pl podaje się hasło i postępuje zgodnie z instrukcją zamieszczoną na witrynie
10.    Aby wyniki były diagnostyczne wszystkie opinie powinny być przemyślane i rzetelne. W przypadku braku zdania lub nieuczęszczania na zajęcia prosimy o powstrzymanie się od udzielania odpowiedzi (wariant brak zdania)
11.    Studenci z potoku zajęciowego o jak największej frekwencji w ewaluacji na danym Wydziale będą w pierwszej kolejności proszeni o opiniowanie ewentualnych zmian w programie studiów.

(-) Uczelniana Komisja ds. Jakości Kształcenia