Wystawa Brick Award oraz konkurs Brick Award 2017

10-01-2017

Wystawę prezentującą dorobek konkursu architektonicznego Brick Award można obejrzeć do 21 stycznia br. w uczelnianej galerii OKO dla Sztuki w kampusie KAAFM. Wystawa prezentuje ceramiczne obiekty o oryginalnej architekturze z całego świata, wyróżnione i nagrodzone w ramach międzynarodowego konkursu Brick Award.

Do grona laureatów tego konkursu należy wielu wybitnych architektów: Kengo Kuma, Peter Zumthor, Emilio Caravatti, Alvaro Siza, John Pawson, a także polscy architekci: Bartłomiej Nawrocki, Krzysztof Ingarden, Jacek Ewý, Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak.

Wystawa jest również wprowadzeniem do trzeciej lokalnej edycji konkursu architektonicznego Brick Award 2017.  W jednej z kategorii konkursowych : Projekt bez realizacji  mogą startować studenci architektury. Nagrodą jest 2-miesięczny płatny staż w pracowni architektonicznej JEMS Architekci. Prace w tegorocznej edycji konkursu można składać do dnia 6 lutego. Więcej o konkursie http://brickaward.pl/