Studencka Poradnia Prawna przy KA piąta w Polsce!

08-06-2016

Studencka Poradnia Prawna przy Krakowskiej Akademii piąta w Polsce!

Fundacja Poradni Prawnych wspólnie z Rzeczpospolitą oceniła w ogólnopolskim rankingu studenckie poradnie prawne działające w uczelniach prowadzących kierunek prawo. Nasza Studencka Poradnia Prawna działająca na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych znalazła się na 5 miejscu, wyprzedzając poradnie z wielu renomowanych uniwersytetów.

Fundacja wysoko oceniła przestrzeganie standardów udzielania porad prawnych, oraz działalność wykraczającą poza podstawowe działania poradni. Organizacja ta umożliwia studentom prawa KA zastosowanie w praktyce wiedzy zdobytej na zajęciach. Studenci pod opieką doświadczonych pracowników naukowych udzielają bezpłatnych porad prawnych osobom, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej, a sprawy ich nie prowadzi adwokat ani radca prawny. Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest także osadzonym w Areszcie Śledczym, przy ul. Montelupich w Krakowie oraz studentom obcokrajowcom.

Studencka Poradnia Prawa przy Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego została utworzona w 2009 r. Jej opiekunem jest dr Marcin Sala-Szczypiński.

Zapraszamy na stronę SPP: spp.ka.edu.pl