IV Otwarte Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

22-05-2016

Miejsce mistrzostw:
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych

TERMIN : 8 czerwca 2016 r.

Punkt informacyjny: Hall w budynku A Kampusu Uczelni
Biuro Organizacji Mistrzostw: Budynek A,
Szatnia: Budynek A, poziom –1, Budynek B, poziom –1
Sala Konferencyjna: Aula 008 w budynku B, parter
Prezentacje medyczne: pracownie medycznych czynności ratunkowych: budynek A (parter), sale 048, 047

8.30 - 9.15 - Rejestracja drużyn w Biurze Organizacji Mistrzostw
Losowanie numerów startowych, wręczenie zawodnikom mapy zawodów (informacji o czasie i miejscu realizacji poszczególnych zadań w Mistrzostwach)

9:30 – 10:00 – Oficjalne Otwarcie Mistrzostw
W imieniu Organizatorów, powitanie wygłosi prof. dr hab. n. med. Mikołaj Spodaryk – Prodziekan Wydziału Zdrowia i Nauk Medycznych.

10:15 – 13.00 - Rozpoczęcie konkurencji na stacjach zadaniowych (wszystkie drużyny rozpoczynają zadania równocześnie, a wszelkie szczegóły dotyczące czasu i miejsca realizacji zadań znajdują się w mapkach wręczanych uczestnikom przy rejestracji)

KONFERENCJA  10.30 – 12.30
Konferencje poświęcone tematyce pierwszej pomocy w najczęstszych przypadkach, prawnych aspektów udzielania pierwszej pomocy, omówienie zadań na mistrzostwach

13.00-14.00 – Przerwa obiadowa
Na terenie Kampusu można skorzystać z oferty stołówki studenckiej
(budynek C, parter – koszt dwudaniowego obiadu ok. 13 zł) lub kafejek (w budynku A lub budynku B). Dodatkowo dla uczestników przewidziany jest catering.

14.00 – 14.30 – Pokaz symulowanych zdarzeń medycznych w warunkach terroryzmu
Dziedziniec pomiędzy budynkami A, B i C

14.30 - Podsumowanie Mistrzostw,
Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród - Aula nr 8 w budynku B

W trakcie trwania Mistrzostw: pomiędzy godziną 9.00 -14.30 , w pracowniach medycznych czynności ratunkowych (budynek A, sale 048, 047) będzie można:
1)    obejrzeć i samodzielnie wykonać pod okiem instruktora elementy zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych: przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych z użyciem rurki UG, rurek i masek krtaniowych oraz rurek intubacyjnych,
2)    przejść krótkie szkolenie dotyczące podstawowych zabiegów resuscytacyjnych: RKO z AED, pozycja bezpieczna i postępowanie na wypadek zadławień,
3)    zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, dokonać pomiaru wagi i wzrostu, obliczyć wskaźnik BMI, itp.

W tym samym czasie na Dziedzińcu Uczelni (pomiędzy budynkami A, B i C) będzie można oglądać profesjonalny sprzęt ratowniczy oraz strażacki oraz eksponaty Muzeum Ratownictwa