Rektor KA, prof. Jerzy Malec wśród 50 najbardziej wpływowych polskich prawników wg Dziennika Gazety Prawnej

31-01-2014

Dziennik Gazeta Prawna ogłosił Ranking 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Na 42 miejscu znalazł się rektor Krakowskiej Akademii prof. zw. dr hab. Jerzy Malec.

Kapituła rankingu doceniła jego walkę o przyznanie dotacji dla uczelni niepublicznych na studia stacjonarne, wyrównanie szans i uczciwą konkurencje w tym sektorze. Działalność Profesora w polskim Związku Pracodawców Prywatnych Edukacji Konfederacji Lewiatan poskutkowała zaskarżeniem przez Rzecznika Praw Obywatelskich przepisów dotyczących dofinansowania czesnego dla studentów studiów stacjonarnych w uczelniach niepublicznych do Trybunału Konstytucyjnego.