Biuro Prasowe

drukuj drukuj

Mateusz Lisowski zwyciezcą pierwszego wyścigu w Volkswagen Scirocco R-Cup!

05-05-2011

Mateusz Lisowski, student Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego został zwycięzcą pierwszego w tym sezonie wyścigu samochodowego w Volkswagen  Scirocco R-Cup. Inauguracyjny wyścig na niemieckim torze Hockenheim był debiutem Mateusza w tej serii.
Scirocco R-Cup jest popularnym markowym wyścigiem, w którym biorą udział auta zasilane biogazem. Dzięki temu do atmosfery dostaje się do 80 % mniej szkodliwych substancji, w porównaniu z autami z silnikiem benzynowym. Dodatkowo, charakterystyczny dla Scirocco jest przycisk Push-to-pass, którego użycie pozwala na spektakularne manewry wyprzedzania.
Na Puchar składa się dziesięć wyścigów. Następny odbędzie się w pierwszy weekend czerwca.
Jak większość kierowców wyścigowych, Mateusz swoją karierę zaczynał od kartingu.
Po raz pierwszy wystartował w Kartingowych Mistrzostwach Polski w 2001 roku. Trzy lata później został Mistrzem Polski w klasie kadet 80, w 2005 roku w klasie ICA A Senior.
Od 2007 roku zaczął cieszyć się sukcesami w wyścigach samochodowych: Mistrzostwach Polski w klasie H-3500,  Česká Pojišťovna – Škoda Octavia Cup i Renault Megane Trophy.

Radości z sukcesów sportowych dostarczyła nam również drużyna Siatkarzy Krakowskiej Akademii, która w pierwszych dniach maja zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii Wyższych Szkół Niepublicznych i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Finału Akademickich Mistrzostw Polski dostały się również Koszykarki Krakowskiej Akademii, które ostatecznie uplasowały się na 9 miejscu wśród wszystkich szkół wyższych w naszym kraju.